Zranená turistka neďaleko Bilíkovej chaty

Zranená turistka neďaleko Bilíkovej chaty

Napoludnie dňa 22.4.2024 boli záchranári HZS prostredníctvom tiesňovej linky 18300 požiadaní o pomoc pre 52-ročnú turistku zo Slovenska. Žena sa nachádzala na zelenom TZCH povyše Rázcestia nad Dlhým vodopádom, keď si pádom spôsobila poranenie oboch dolných končatín. Na pomoc jej okamžite smerovali horskí záchranári z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry, ktorí pacientku po príchode ošetrili a transportovali ju k Bilíkovej chate. Odtiaľ bola terénnym vozidlom prevezená do Starého Smokovca, kde bola následne odovzdaná do starostlivosti privolanej posádke RZP.

HZS týmto upozorňuje turistov, že v horskom prostredí pribudla vrstva nového snehu. Pri pohybe je potrebné zvýšiť opatrnosť, pretože hrozí riziko pošmyknutia. Na turistiku zároveň odporúčame použiť kompletnú zimnú výstroj.


Napoludnie dňa 22.4.2024 boli záchranári HZS prostredníctvom tiesňovej linky 18300 požiadaní o pomoc pre 52-ročnú turistku zo Slovenska. Žena sa nachádzala na zelenom TZCH povyše Rázcestia nad… Autor správy a foto Horská záchranná služba on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *