Vzorová račianska škola sa stáva realitou. Na Plickovej vzniká moderná budova i areál

„…plán Rače je mimoriadny a na slovenské pomery nevídaný. Špičková kvalita školstva je pre zvyšovanie kvality života v meste a jeho úspech jednou z najdôležitejších úloh. Základná škola Plickova by sa po dokončení rekonštrukcie mohla tejto úlohy zhostiť na výbornú. Račianski žiaci získajú jednu z najmodernejších a technicky najkvalitnejších vzdelávacích inštitúcii v celom meste.“

Oprava k článku: Nesprávne sa v ňom uvádza, že mozaika kocúra na severnej stene školy bude zakrytá a vytvorí sa jeho kópia. Ako sme už viackrát informovali, podarilo sa nájsť spôsob ako originálneho kocúra od pána maliara Ivana Vychlopena na fasáde zachovať a neprekryť tepelnou izoláciou.


Najväčší projekt mestskej časti za posledné desaťročia – tak možno nazvať komplexnú rekonštrukciu Základnej školy Plickova. Stavebné práce na obnove verejnej inštitúcie sa začali na konci leta minulého roka. Odvtedy stavba z dielne štúdia Pantograph značne pokročila. Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *