Výkonnostné zmluvy, internacionalizácia, novela vysokoškolského zákona, ale aj súčasná situácia vo vysokoškolskom prostredí. To …


Výkonnostné zmluvy, internacionalizácia, novela vysokoškolského zákona, ale aj súčasná situácia vo vysokoškolskom prostredí. To sú niektoré z tém, o ktorých som diskutoval s delegátkami a delegátmi Študentská rada vysokých škôl. Počas uplynulých dní sa v Novej Dubnici konalo valné zhromaždenie tejto študentskej reprezentácie vo vysokom školstve, na ktoré som s radosťou prijal pozvanie. Už pred príchodom do kongresovej sály som vedel, že diskusia so študentkami a študentmi bude zaujímavá a podnetná. A nemýlil som sa.

Oceňujem ich prístup a záujem, s ktorým sa zaujímajú o veci verejné a o dianie na vysokých školách. Myslím, že aj ostatné valné zhromaždenie Študentskej rady vysokých škôl ukázalo, že reprezentácie majú vo vysokoškolskom prostredí svoje miesto.

Študentky a študenti, ďakujem, že sa zhromažďujete a hájite záujmy vysokoškoláčok a vysokoškolákov na Slovensku! Pre Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ste plnohodnotným partnerom pri zastupovaní vašich záujmov. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *