V dňoch 12. až 16. júna sa v nórskom Osle konal 6. medzinárodný kongres svetovej organizácie fib (International Federation for S…

V dňoch 12. až 16. júna sa v nórskom Osle konal 6. medzinárodný kongres svetovej organizácie fib (International Federation for Structural Concrete). V rámci tohto kongresu sa raz za 4 roky oceňujú tie najzaujímavejšie betónové konštrukcie z celého sveta. Významným míľnikom pre našu komunitu betonárov bola nominácia až dvoch zaujímavých stavieb zo Slovenska, a to konkrétne Nosickej estakády (nominácia za Doprastav, a.s.) a mosta ponad veslársku dráhu, postaveného v rámci obchvatu Bratislavy D4 (nominácia za Dopravoprojekt, a.s.)
Veľkým úspechom bolo ocenenie, tzv. “special mention“, ktoré získal bratislavský most, pričom celkovo bolo ocenených len 5 mostov z celého sveta. Podarilo sa teda i v tak malej krajine, akou je Slovensko, realizovať most svetovej úrovne, na čo môžu byť právom hrdí všetci, ktorí sa na ňom spolupodieľali 👏.
Na projekte mosta sa nepriamo podieľala aj naša Katedra betónových konštrukcií a mostov, ktorá pod vedením prof. Jaroslava Halvonika priebežne vypracovávala audit statiky mosta a konštrukčných detailov. Daný most bol na katedre riešený aj v rámci 🎓 diplomovej práce Ing. Ľudmily Kormošovej (poster na obrázku).
Viac info na webe: www.svf.stuba.sk/8687


Autor správy, foto a správu publikoval Stavebná fakulta STU v Bratislave on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *