V ankete špeciálu Malé a stredné podniky sa týždenník Trend pýtal na to, čo by malým a stredným podnikom na Slovensku najviac po…

V ankete špeciálu Malé a stredné podniky sa týždenník Trend pýtal na to, čo by malým a stredným podnikom na Slovensku najviac pomohlo z pohľadu legislatívy i praxe. V ankete odpovedá Ján Solík, prezident ZPS.

☝️ Prax posledných mesiacov nám ukázala, že najmä proces predkladania zákonov poslancami si vyžaduje zásadné zmeny, pretože neexistuje žiaden odborný argument, prečo pri poslaneckých návrhoch tolerujeme nižší kvalitatívny štandard.
☝️ Zmeny vyžaduje aj proces, akým sa na domácej úrovni pripomienkujú európske regulácie v úvodných etapách. Napriek tomu, že neraz ovplyvňujú naše firmy zásadnejšie ako domáca legislatíva, SR často ani len nezašle svoje stanovisko.
☝️ Ak chce vláda naštartovať ekonomiku, je potrebné uvoľniť ruky tým, ktorí tvoria hodnoty a upustiť od nápadov, pri ktorých sa ukázalo, že nefungujú. Či už ide o cenové regulácie, obmedzovanie súkromného vlastníctva a konkurencie alebo nové úrady a štátne firmy.
☝️ Rovnako je nevyhnutné konečne pohnúť s témami, ktoré dlhodobo dominujú rebríčkom problémov v podnikateľskom prostredí a venovať náležitú pozornosť reforme školstva, sociálneho systému, zefektívňovaniu štátneho aparátu. Najmä zoštíhlenie a zefektívnenie verejnej správy musí byť razantnejšie v porovnaní s predstaveným menu na konsolidáciu verejných financií.

Autor správy, foto a správu publikoval ZPS – Združenie podnikateľov Slovenska on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *