ŠIKOVNOSŤ NAŠICH MÚZEJNÍKOV ZOŽALA ÚSPECH AJ PRI VÝROČNÝCH CENÁCH 🏆 🇸🇰 Výročné ceny časopisu Pamiatky a Múzea za rok 2021 v spo…

ŠIKOVNOSŤ NAŠICH MÚZEJNÍKOV ZOŽALA ÚSPECH AJ PRI VÝROČNÝCH CENÁCH 🏆

🇸🇰 Výročné ceny časopisu Pamiatky a Múzea za rok 2021 v spolupráci s Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky sa každoročne udeľujú na poli ochrany, poznávania, prezentácie kultúrneho dedičstva širokej verejnosti a práce jednotlivých múzeí, kultúrnych inštitúcií, ale aj súkromných subjektov.

👏🏻 Spomedzi 118 nominovaných projektov vybrala redakčná rada 21, z ktorých hlasovaním určila nositeľov siedmich výročných cien, v ktorých sa náš Vojenský historický ústav umiestnil na najvyšších priečkach až dvakrát.

🛩️ V kategórií „Reštaurovanie“ získalo Vojenské historické múzeum Piešťany, spoločne s realizátorom projektu – Leteckými opravovňami Trenčín a.s. (LOTN) prvé miesto za komplexnú renováciu prúdového vlečného lietadla Aero L-39V Albatros.

🫡 Druhú cenu v kategórii Expozícia/Výstava získala expozícia Slováci v rovnošatách 1848- 2020, ktorá obstála v náročnej konkurencii spomedzi osemnástich nominácií.

🤝🏻 Aj udelenie týchto cien dokazuje, že práca našich múzejníkov je skutočne na tej najvyššej úrovni, za čo im úprimne ďakujeme. Veríme, že ocenenie bude pre nich motiváciou do ďalších skvelých projektov, pomocou ktorých uchovávame naše historické a kultúrne dedičstvo pre ďalšie generácie.

#mosr #vhu #vhm #lotn #ceny #pamiatkyamuzea

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *