ROKOVANIA O POMOCI UKRAJINE SPOJILI V KODANI 26 KRAJÍN 🤝🏻 🇺🇦 V snahe ďalej pomáhať našim východným susedom sa dnes v Kodani str…

ROKOVANIA O POMOCI UKRAJINE SPOJILI V KODANI 26 KRAJÍN 🤝🏻

🇺🇦 V snahe ďalej pomáhať našim východným susedom sa dnes v Kodani stretli ministri obrany 26 krajín, medzi ktorými nechýbalo ani Slovensko. Diskutovali o možnostiach dodatočnej podpory ukrajinských ozbrojených síl v oblastiach poskytovania materiálnej pomoci, výcviku a financovania.

🇬🇧 Medzi organizátorov konferencie patrilo aj Spojené kráľovstvo, ktoré v snahe podporiť ukrajinský ľud v boji proti Rusku predstavilo svoju iniciatívu poskytovať výcvik, techniku ako aj finančnú pomoc.

🇸🇰 Slovenský minister obrany Jaroslav Naď počas rokovania predložil aj tému možnej finančnej podpory slovenskému obrannému priemyslu, a to s cieľom navýšenia výrobných kapacít v záujme posilnenia schopnosti dodávať vojenskú pomoc Ukrajine.

👔 Minister Naď zároveň v Kodani absolvoval aj bilaterálne stretnutia s rezortnými kolegami z Ukrajiny, Veľkej Británie, Poľska, Švédska, Českej republiky a Holandska.

#mosr #konferencia #ukrajina #pomoc

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *