PRIPOMENULI SME SI TRAGICKÉ VÝROČIE PRVÉHO TRANSPORTU ŽIDOV ZO SLOVENSKA 😔 #NikdyNezabudneme ani na tragické súčasti našich dej…

PRIPOMENULI SME SI TRAGICKÉ VÝROČIE PRVÉHO TRANSPORTU ŽIDOV ZO SLOVENSKA 😔

#NikdyNezabudneme ani na tragické súčasti našich dejín, ktoré nám navždy pripomínajú utrpenie nevinných a svet, v ktorom nechceme žiť.

Aj preto sme si dnes na popradskej železničnej stanici spoločne s generálnym tajomníkom Služobného úradu MO SR Petrom Kozákom pripomenuli smutné 81. výročie prvého transportu Židov zo Slovenska do vyhladzovacieho tábora Auschwitz.

➡️ Dňa 25. marca 1942 bol z popradskej železničnej stanice približne o 20:20 h vypravený vlak s tisíckou mladých žien a dievčat zo Šarišsko-zemplínskej župy v dobytčích vagónoch, ktorý smeroval do vyhladzovacieho tábora. Väznenie v tábore smrti prežilo z prvého transportu len približne 20 mladých dievčat. Nacistický režim usmrtil celkovo viac ako 70 000 židovských občanov Slovenska, čím de facto zdecimoval židovskú menšinu v krajine.

#mosr #spomienka #poprad

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *