Prezident združenia podnikateľov J. Solík: Nároková mentalita ničí podnikanie aj ekonomiku

Politiku prerozdeľovania bohatstva treba nahradiť tou, ktorá zvýši jeho tvorbu ☝️

Kým v minulosti nás potiahli zahraniční obchodní partneri, dnes ani u nich nie sú vyhliadky najlepšie. Dych stráca nielen slovenská, ale aj európska ekonomika.

❌ Konkurencieschopnosť krajiny klesá dlhodobo a v médiách sa objavujú príklady úspešných podnikateľov, ktorí sa rozhodli zo Slovenska odísť.
❌ Pokračuje prax zmien „z večera do rána“.
❌ Zároveň vidíme, že na Slovensku dlhé roky rastie veľkosť verejného sektora. Dnes zamestnáva približne 440-tisíc ľudí a každoročne vidíme nárast.
❌ Výrazne sa problémy prehlbujú pri zamestnávaní. Ak sa firma stane zamestnávateľom, tak jej skokovo narastie regulačná záťaž o stovky strán predpisov.
❌ Ďalším problémom je nepremyslená sociálna politika, ktorá ešte aj tých, ktorých na trhu práce máme, motivuje, aby z neho odišli.

✊ Po rokoch kedy sme zažili pandémiu, cenové skoky, vysokú infláciu, problémy s cenami energií, sme očakávali, že možno by tento rok mohol byť trošku pokojnejší, aspoň v oblastiach, ktoré má v rukách vláda.
✊ Mnoho podnikateľov by určite ocenilo, keby sa nemenilo vôbec nič. Stabilita prostredia je dôležitá.
✊ Potrebujeme podporovať ekonomickú aktivitu a politiku prerozdeľovania bohatstva nahradiť tou, ktorá bude podporovať jeho tvorbu.

Viac v rozhovore pre TREND s Jánom Solíkom, prezidentom Združenia podnikateľov Slovenska 👇


Kým v minulosti nás potiahli zahraniční obchodní partneri, dnes ani u nich nie sú vyhliadky najlepšie. Dych stráca nielen slovenská, ale aj európska ekonomika, hovorí pre TREND šéf Združenia podnikateľov Slovenska Autor správy, foto a správu publikoval ZPS – Združenie podnikateľov Slovenska on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *