Poslanci chcú meniť neexistujúci zákon, urgentnú zmenu pre podnikateľov neriešia

Na prebiehajúcej schôdzi Národnej rady SR je rekordný počet poslaneckých návrhov, ktoré nie je dôvod prijímať bez štandardného pripomienkovania a vyčísľovania dopadov. 😤😖👎 Problém, na ktorý dlhodobo poukazujú podnikatelia, poslanci ignorujú.

‼️☝️ Podnikatelia už niekoľko mesiacov apelujú na štát, aby predĺžil termín zápisu identifikačných údajov spoločníkov a konateľov do obchodného registra. Štát mal tieto informácie doplniť automaticky do mája 2022, no mnohé firmy čakalo nepríjemné prekvapenie. Údaje zapísal len čiastočne.😖😖😖„Návrh, ktorý by umožnil vyriešiť problém týkajúci sa desiatok tisíc podnikateľov zatiaľ nikto nepredložil, namiesto neho však vidíme rekordné počty návrhov, pri ktorých nie je dôvod na obchádzanie štandardného pripomienkového konania,“ hovorí Ján Solík, prezident ZPS.


Na prebiehajúcej schôdzi Národnej rady SR je rekordný počet poslaneckých návrhov, ktoré nie je dôvod prijímať bez štandardného pripomienkovania a vyčísľovania dopadov. Problém, na ktorý dlhodobo poukazujú podnikatelia, poslanci ignorujú. Autor správy, foto a správu publikoval ZPS – Združenie podnikateľov Slovenska on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *