PODPISOM MEMORADNA O POROZUMENÍ OTVÁRAME PERSPEKTÍVNE MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE 🇸🇰🤝🏻🇰🇷 ✒️ Minister obrany Jaro Naď – minister obrany …

PODPISOM MEMORADNA O POROZUMENÍ OTVÁRAME PERSPEKTÍVNE MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE 🇸🇰🤝🏻🇰🇷

✒️ Minister obrany Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO počas svojej oficiálnej návštevy Južnej Kórey rokoval aj s kórejským ministrom národnej obrany Lee Jong-supom, s ktorým v rámci stretnutia podpísal memorandum o spolupráci medzi našimi krajinami.

🌏 Podpisom memoranda posilníme vzájomné obranné a bezpečnostné vzťahy, ktoré zároveň otvárajú perspektívne možnosti spolupráce slovenských spoločností nielen s Južnou Kóreou ale aj ostatnými krajinami regiónu.

🖥️ Vzhľadom na ekonomicko-technologický potenciál Kórey hovorili lídri obrany aj o možnostiach budúcej spolupráce v oblasti vojenskej kybernetickej obrany, ako aj o otázke využitia slovenského potenciálu v oblasti vedy a výskumu.

🛡️ Južná Kórea je nielen garantom bezpečnosti v regióne severovýchodnej Ázie, ale taktiež dôležitým medzinárodným bezpečnostným aktérom a aj preto predstavuje pre Slovensko perspektívneho partnera.

#mosr #ossr #podpis #memorandum #spolupraca #obrana #bezpecnost

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *