Photos from Záhorská Bystrica – oficiálna stránka’s post

NOVÁ ODDYCHOVÁ ZÓNA AJ EKOSYSTÉM V BYSTRICI
Zamestnancov EKO čaty 🌿 pravidelne stretávate v uliciach Záhorskej Bystrice pri kosení, polievaní a starostlivosti o zeleň.
✅ Najnovšie pribudli v parku pri novej výstavbe na Podkerepuškách oddychové lavičky, aby sa toto miesto stalo príjemnou oddychovou oázou pre miestnych obyvateľov. Aj o tento park sa stará naša mestská časť.

🪵 Na Bratislavskej ulici pri Westparku ste si mohli všimnúť zrezaný starý strom, ktorý však ďalej poslúži ako útočisko živočíchom viazaným na odumreté drevo alebo na hniezdenie. Celý strom tak bude tvoriť ekosystém z húb, lariev, chrobákov, motýľov, mravcov alebo netopierov a stane sa úkrytom pre hniezdiacich vtákov.

Starostlivosť o zeleň a zveľaďovanie mestskej časti je jednou z našich priorít 👉🏻 Najbližšie nás čaká výmena lavičiek v parku na Gbelskej ulici (oproti pošte), kde pôvodné lavičky vymeníme za nové bratislavské lavičky od magistrátu.

Autor správy, foto a správu publikoval Záhorská Bystrica – oficiálna stránka on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *