VASPO STONE podporili sme benefičný koncert „Dvadsať rokov darujeme

Radi sme podporili benefičný koncert „Dvadsať rokov darujeme“. Je to spoločenský večer na oslavu filantropie a dobročinnosti so známymi osobnosťami Martinom Babjakom, Petrom Lipom, kapelou Milo Kráľ Band, Janette Štefánkovou, Pavlom Serišom, Vladom Kulíškom, Adriánom Ohrádkom a z komunitného života v Trenčíne kvartetom Komorného orchestra Mesta Trenčín, MS Dance Studiom, Aurelius Q, Krajkou, Mestským divadlom Trenčín a Born To Trick.

Večer bol spojený s udeľovaním cien významným osobnostiam mesta Trenčín. Bolo nám cťou odovzdať cenu pánovi Júliusovi Brunovi. S Trenčianskou nadáciou ho spája originálny pohľad na veci – prírodu, kultúru, spoločnosť, históriu. Predstavil svoje umenie karikatúry na Trenčianskom Korze a viacerých nadačných dražbách. Pôsobí v oblasti architektúry, výstavníctva, voľnej výtvarnej tvorby, kde okrem špecifických návrhov vypracoval aj návrhy na diela známe širokej verejnosti, ako je maketa Trenčianskeho hradu alebo veľký obraz na vnútornej stene ZOC Max v Trenčíne. Je zakladateľom Múzea antiky Vojtecha Zamarovského v Trenčíne a zakladateľom a predsedom Klubu priateľov Vojtecha Zamarovského. Je hlavný organizátor výstavy na Trenčianskom hrade pod názvom „Cestovateľ stáročiami“ neúnavne propaguje významné pamiatky a svojou odbornou činnosťou prispieva k riešeniam ich ochrany.

https://www.trencianskanadacia.sk/

Trenčianska nadácia je komunitnou nadáciou. Vznikla ako výsledok snahy skupiny ľudí vybudovať silné finančné i technické zázemie pre podporu lokálnych aktivít. Okrem vlastných projektov poskytuje granty ostatným mimovládnym organizáciám a aktívnym skupinám obyvateľov. Podporuje predovšetkým regionálne aktivity a menšie projekty.

Autor správy, foto a správu publikoval VASPO STONE – obkladový kameň on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *