Photos from Národná diaľničná spoločnosť’s post

PRÁCE NA KRIVÁNSKEJ R2 POKROČILI, STAVAŤ SA BUDE AJ V ZIME 💪

Priatelia, výstavba najdlhšej slovenskej estakády v údolí Krivánskeho potoka pokračuje. Aktuálne sa pripravujeme na výstavbu celku, ktorý bude vysúvaný v druhom smere než bolo doteraz, v smere do Lučenca. Špecifikom bude to, že výsuv segmentov bude v 2% klesaní. Viditeľný progres je aj na zvyšných mostoch R2 Kriváň – Mýtna. Dokončujú sa piliere, ukladajú sa výstuže a prebieha betonáž.
✅ Estakáda, ktorá je dominantou stavby, bude mať dĺžku 4 374 metrov, je rozdelená na osem dilatačných celkov budovaných technológiou na výsuvnej skruži, technológiou letmej betonáže a technológiou postupného výsuvu nosnej konštrukcie.
🟠 Kým v prvej etape prebiehal výsuv 13 segmentov od pomyselného stredu mosta na smer do Zvolena v 2% stúpaní, aktuálne budú vysúvané segmenty v opačnom smere a v 2% klesaní.
🟠 Mostní experti musia tomuto faktu prispôsobiť spôsob a techniku stavby, pretože kým nosná konštrukcia nebude mať na podpere dostatočný prítlak, bude potrebné pri výsuve konštrukciu brzdiť – pomocou sústavy dutých valcov a predpínacích tyčí.
🟠 Nosná konštrukcia sa vysúva v združenom priereze, čo znamená, že každý zo segmentov sa vysúva v plnej šírke mostu, teda 27,5 m.
💯 Na častiach, ktoré sú už vysunuté, začali práce na realizácii príslušenstva, teda postupne bude prebiehať montáž ríms, izolácií, asfaltových a betónových vrstiev, zábradlí či zvodidiel a protihlukových stien.


Autor správy, foto a správu publikoval Národná diaľničná spoločnosť on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *