Photos from Mladí za klímu’s post

Ak ste tiež “závislý” na káve, ako mnoho dalších ľudí, určite oceníte objav švajčiarskej spoločnosti. Tá vytvorila kávové kapsule, ktoré sa vedia plne rozpustiť. Coffee balls alebo CoffeeB sú predmleté a stlačené zrnká kávy, ktoré sa v stroji jednoducho rozpustia do kávy v hrnčeku.

Trajekt medzi Marseille a Korzikou je niečím naozaj výnimočný. Ako prvý totiž produkuje nulové emisie. Filtračný systém totiž zachytáva 99,9 % oxidu síry a 99,9 % jemných a ultrajemných častíc – tie sú najväčšími znečisťovateľom pri lodiach. Experti tvrdia, že táto inovácia by mohla byť prelomová v oblasti lodnej dopravy.

Projekt Amazonská platforma pre lesy zapája domorodé kmene žijúce v oblasti dažďových pralesov a spoločne s ich silami vytvára ochranu nad ich ekosystémami. 7 domorodých kmeňov tak spolu s vládou spojili sily, aby znížili mieru odlesňovania, zachovali lesy v pôvodnom stave a ochránili tak faunu aj flóru.

Pred 52 rokmi skupina mužov zajala 80 kosatiek. 6 mláďat potom predali do zajatia do morských parkov. 5 z nich neprežilo ani rok. Jediná, ktorá prežila bola Takitae. Tá prežila 52 rokov v zajatí v bazéne v Miami, kde robila vystúpenia pre obecenstvo. Po 52 rokoch sa však aktivisti neúprosne snažia dostať ju na slobodu. Veríme, že tento boj aj úspešne vyhrajú.

Zdroj: https://amp.theguardian.com/environment/2022/aug/13/toki-the-orca-captivity-miami-seaquarium

Zdroj: https://www.euronews.com/green/2022/09/08/love-coffee-pods-but-hate-the-waste-this-swiss-company-has-invented-a-green-alternative

Zdroj: https://www.euronews.com/green/2022/09/07/worlds-first-zero-emission-ferry-sailing-between-marseille-and-corsica

Zdroj: https://www.warpnews.org/human-progress/indigeneous-groups-to-save-amazon-together-with-government/

Autor správy a foto Mladí za klímu on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *