Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

VEDELI STE, ŽE V HASIČSKOM A ZÁCHRANNOM ZBORE MÁME AJ TANKY?

Pásová technika nie je len záležitosťou ozbrojených síl, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Svoje využitie má aj v Hasičský a záchranný zbor, ktorý disponuje plávajúcimi transportérmi, ako i hasičskými a vyslobodzovacími tankami.

PLÁVAJÚCI TRANSPORTÉR
➡ Ide o techniku, ktorá sa využíva najmä v prípade vzniku povodní alebo záplav. Plávajúci transportér sa používa na záchranu osôb, majetku alebo zvierat zo zaplavených oblastí. Slúži taktiež na prevoz hasičov a ich výzbroje a výstroja na určené miesto v prípade vzniku povodní alebo iných mimoriadnych udalostí.
➡ Plávajúci transportér bol použitý napríklad v máji 2021 počas povodne v obci Rudno nad Hronom.

🎥Reportáž, ako hasiči pomocou plávajúceho transportéra zachránili pána, ktorého auto strhla voda v obci Ostrá Lúka počas májových povodní: https://www.facebook.com/watch/?v=520746795766089&ref=sharing

POŽIARNY TANK SPOT T-55
➡ Určený je na hasenie požiarov v sťažených podmienkach. Je vybavený nádržou na 11 000 l vody, 2000 l penidla a 500 kg prášku. Výkon čerpadla má 3200 l/min.

VYSLOBODZOVACÍ TANK
➡ Vyslobodzovacia pásová technika má v rámci Hasičského a záchranného zboru mnoho využití najmä pri lesných požiaroch alebo vyslobodzovacích prácach, povodniach a pri zásahoch v extrémnych podmienkach.
➡ Bola využitá napríklad 16. februára 2019 pri odstraňovaní následkov železničnej nehody nákladného vlaku v Krompachoch, kde boli pomocou nej odstraňované havarované nákladné vagóny zo železničnej trate.
➡ Pásová technika môže v prípade potreby ochrany života, zdravia a majetku osôb pomôcť aj iným záchranným a bezpečnostným zložkám.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *