Photos from Ministerstvo obrany Slovenskej republiky’s post

SPOLOČNÉ ZASADNUTIE RADY EÚ PRE ZAHRANIČNÉ VZŤAHY 🌐

Minister obrany Robert Kaliňák sa spoločne s ministrom zahraničných vecí Juraj Blanár zúčastnil v Luxemburgu rokovania Rady EÚ pre zahraničné vzťahy (FAC). Kľúčové témy rokovaní boli aktuálna bezpečnostná situácia na Ukrajine, ako aj obranná pripravenosť a aktuálne iniciatívy na podporu obranného priemyslu EÚ.

🇺🇦 K rokovaniu sa prostredníctvom videohovoru pripojili aj ukrajinský minister obrany Rustem Umerov a šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba. Svojich rezortných kolegov z členských štátov EÚ informovali o aktuálnej situácii na bojisku i požiadavkách na posilnenie materiálnej pomoci v oblastiach, v ktorých má Ukrajina pretrvávajúce nedostatky.

🕊️ Minister Kaliňák v tejto súvislosti apeloval na potrebu zastavenia paľby a vyjednania prímeria, na základe ktorého by sa mohli začať diplomatické rokovania. Dodal, že vláda SR kladie dôraz na dodržiavanie medzinárodného práva a odsudzuje každú formu agresie.

🫡 Šéf slovenského rezortu obrany zdôraznil, že slovenská strana si plne uvedomuje kritickú situáciu na Ukrajine a zároveň naďalej hľadá praktické prístupy k poskytovaniu nesmrtiacej pomoci, a to predovšetkým v oblasti odmínovania a humanitárnej či civilnej pomoci.

Ministri sa tiež venovali otázke prehlbovania humanitárnej krízy v Sudáne či zhoršujúcej sa situácii na Blízkom východe, kde v dôsledku nárastu eskalácie medzi Izraelom a Iránom dochádza k narušeniu geopolitickej rovnováhy v regióne.

#MOSR #OSSR #SpoluSmeSilnejsi

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *