Photos from Ministerstvo obrany Slovenskej republiky’s post

KURZ SANITÁROV ABSOLVOVALO UŽ 407 VOJAKOV ⚕️

⛑️ Ozbrojené sily SR naďalej vytrvalo pomáhajú v boji proti pandémii COVID-19 – rekvalifikáciou nezdravotníckych vojenských odborností, pomocou kurzu „Sanitár počas núdzového stavu“, sa snažia pripraviť personál, ktorý je následne nasadzovaný na odľahčenie ťažko skúšaného zdravotníctva.

🪖 Celkovo už desiatym sanitárskym kurzom od začiatku pandémie prešlo tentokrát 31 účastníkov, pričom celkovo tento kurz úspešne absolvovalo už 407 profesionálnych vojakov.

➡️ V priebehu kurzu sa jeho frekventanti postupne oboznámili s poznatkami o ochorení COVID-19 a činnosťou sanitára tak, aby boli schopní v čase núdzového stavu doplniť alebo nahradiť zdravotnícky personál.

👍🏻 Absolventi tohto kurzu odviedli v uplynulom období veľmi dobrú prácu predovšetkým na covidových oddeleniach v nemocniciach po celom Slovensku a dokázali tak naplniť poslanie kurzu – pomôcť našim zdravotníkom.

#ossr #covid19 #kurz #sanitar #pomoc #zdravotnictvo

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *