Photos from Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky’s post

🤝 KULTÚRNE INŠTITÚCIE SPÁJAJÚ SILY NA POMOC BANSKEJ ŠTIAVNICI

💬 V Banskej Štiavnici sa uskutočnilo ďalšie koordinačné stretnutie s cieľom minimalizovať dopady tragického požiaru v centre mesta. Generálny riaditeľ sekcie kultúrneho dedičtva na ministerstve kultúry Radoslav Ragač, riaditeľka Slovenského banského múzea Zuzana Denková, generálny riaditeľ Slovenského národného múzea Branislav Panis a generálny riaditeľ českého Národního múzea Michal Lukeš diskutovali a hľadali najlepšie možné spôsoby záchrany vzácnej lokality UNESCO.

Hlavnou témou stretnutia bola ponúkaná pomoc inštitúcií pri záchrane poškodených zbierkových predmetov z mineralogickej zbierky. Obe národné múzeá ponúkli už v najbližšom časovom období pomoc vo forme vyslania expertov a expertiek, ktorí poškodenú časť mineralogickej zbierky preskúmali a určili ďalší postup pri jej záchrane.

České Národní muzeum zároveň disponuje digitalizačnými a reštaurátorskými kapacitami, ktoré rovnako ponúklo Slovenskému banskému múzeu. Slovenské národné múzeum zároveň ponúklo aj svoje odborné kapacity v oblasti procesov verejného obstarávania pri odstraňovaní následkov požiaru. Ministerstvo kultúry zase pre potreby expertov ponúklo svoje priestory v Banskej Štiavnici.

Pomocnú ruku dnes opäť podala aj Slovenská národná galéria, ktorá od dnešného rána z Banskej Štiavnice sťahuje vzácne zbierkové predmety na Zvolenský zámok.

💙 Ďakujeme, že si vieme navzájom aj odborne pomôcť.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *