Vyhlasujeme výtvarno-architektonickú súťaž na pamätník obetiam Covid-19

📣 Vyhlasujeme výtvarno-architektonickú súťaž na pamätník obetiam Covid-19

V spolupráci s občianskym združením Skutočné obete a Bratislava – hlavné mesto SR vyhlasujeme výtvarno-architektonickú súťaž na centrálny pamätník obetiam pandémie Covid-19 na Slovensku. Cieľom súťaže je nájsť najlepší návrh na unikátne dielo, ktoré umelecky zhmotní symbol pandémie a skutočnej solidarity s obeťami. Pamätník však nemá byť monumentom, ku ktorému sa raz ročne položia vence. Má ísť o dielo, ktoré komunikuje a má ambíciu prelomiť konvenčné spracovanie tragickej udalosti – akou je pandémia, ktorá naďalej trvá.

Pamätník bude stáť pri Ružinovskom jazere, známym pod názvom Rohlík. Ide o pokojnú a tichú lokalitu, ktorá je ľahko dostupná z centra mesta. Nachádza sa v tesnej blízkosti Nemocnice Ružinov, ktorá je súčasťou Univerzitnej nemocnice Bratislava, najväčšieho zdravotníckeho zariadenia na Slovensku.

Súťažné zadanie pritom striktne neurčuje presné miesto, kde má byť dielo v rámci územia umiestnené. Celý areál okolo jazera Rohlík prejde revitalizáciou podľa zadania MIB a návrhu od architektov z ateliérov Atrium architekti, ARZ a LIVINARK. Zmeny v území boli navrhnuté s ohľadom na participatívny prieskum, do ktorého sa zapojilo vyše 2000 ľudí.

📆 Umelci sa môžu do súťaže zapojiť do 11. novembra 2022. Súťaž je jednokolová a výsledky sa verejnosť dozvie v decembri. Súťaž má formát “design & build”, čo znamená, že víťaz okrem návrhu zabezpečí dokumentáciu, povolenie a realizáciu diela. Maximálne náklady na pamätník majú byť 160 000 eur bez DPH.

👉🏻 Prečítajte si viac tu: https://bit.ly/pamatnikCovid-19_sutaz


Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *