Photos from Metropolitný inštitút Bratislavy’s post

🏆 Poznáme víťazný návrh na obnovu Námestia republiky

Víťazom urbanisticko-krajinársko-architektonickej súťaže na revitalizáciu Námestia republiky sa stal ateliér Gro architekti. Tí priniesli najlepší návrh, ktorý kombinuje dobre fungujúci a atraktívny verejný priestor, a ktorý vie zároveň slúžiť ako miesto pre príležitostné kultúrne a spoločenské podujatia. Porota na návrhu ocenila, že preberá existujúci geometrický kontext Petržalky. Nové Námestie republiky je podľa poroty zasadené v zeleni a na obdĺžnikovej ploche vhodne koncentruje niekoľko rôznorodých aktivít, ktoré sa postupom času vedia doplniť ďalšími. 👍

Čo prináša víťazný návrh:

🛹🍧 Námestie bude prirodzene rozdelené do troch rôznorodých častí – skatepark, časť určenú pre spoločenské akcie s kaviarňou a verejným WC, a zónu v okolí novej fontány, kde bude umiestnený stánok so zmrzlinou a cyklokiosk.

🌳 Medzi týmito plochami s kľúčovými funkciami sa budú nachádzať relaxačné zóny so zeleňou.

🐶 V centre námestia pribudne pódium a obyvatelia sa takisto môžu tešiť aj na psiu lúku. Súčasťou námestia má byť aj drobná občianska vybavenosť.

💦 Architekti navrhujú pobytové schody pri Chorvátskom ramene, čo zlepší prístup k vode priamo z námestia.

🚲 Návrh prináša kvalitné riešenia pre zlepšenie bezpečnosti chodcov a cyklistov. Pribudnú bezpečnejšie priechody pre chodcov aj nové cyklochodníky.

Súťaž MIB zastrešoval v spolupráci s Bratislava – hlavné mesto SR a mestskou časťou Petržalka. Vyhláseniu súťaže predchádzal participatívny proces, ktorého cieľom bolo získať informácie o tom, aké potreby obyvateľov má nové Námestie republiky spĺňať. Všetky základné požiadavky, ktoré respondenti a respondentky pomenovali, sa premietli do víťazného návrhu.

O víťaznom návrhu si môžete prečítať viac tu: https://bit.ly/NamRepubliky-vysledky

Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *