Photos from Metropolitný inštitút Bratislavy’s post

Poznáme víťazný návrh na nové sídlo Ústavu pamäti národa 🏢

🏆 Víťazom architektonickej súťaže na nové sídlo Ústav pamäti národa sa stalo architektonické štúdio zerozero. Do súťaže, ktorej podmienky a zadanie pripravil MIB v spolupráci so spoločnosťou QCM, sa prihlásilo 11 súťažných tímov, ktorí priniesli návrhy, ako rekonštrukciou nevyužitých budov v areáli na križovatke ulíc Krížna a Karadžičova vytvoriť vhodné sídlo Ústavu aj s verejnými priestormi pre návštevníkov.

✅ Podľa odbornej poroty, návrh štúdia Architekti zerozero najlepšie spĺňa preferované riešenie zadávateľa. Do átria hlavnej budovy architekti navrhli novú vstavbu, v ktorej nájdu miesto archív a knižnica. Takto navrhnutá kompaktná hmota podľa poroty signifikantne prezentuje status inštitúcie, zároveň vhodne reaguje a dopĺňa existujúci funkcionalistický objekt.

💬 Vo vedľajšej stavbe, hospodárskej budove niekdajšieho Ludwigovho paláca, vznikne kaviareň a priestory na organizáciu podujatí. Okolitý areál prejde podľa návrhu revitalizáciou a stane sa tak verejne prístupným parkom, ktorý priblíži Ústav pamäti národa verejnosti ako miesto dialógu a šírenia myšlienok slobody a demokracie.

👉 Kompletné výsledky nájdete na: https://bit.ly/upn-vysledky-sutaze

👉 Viac o súťaži si prečítate tu: https://bit.ly/upn-info-o-sutazi


Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *