Photos from Metropolitný inštitút Bratislavy’s post

🎨 Pred ZŠ Tbiliská v Rači a ZŠ Vazovova v Starom Meste sme vytvorili nové plochy pre peší pohyb s lavičkami a mobilnou zeleňou, doplnené originálnymi maľbami na asfalte. Pridali sme aj miesta na vyloženie detí z áut. Vďaka taktickému urbanizmu sa z týchto lokalít stali bezpečné a príjemné miesta, na ktorých budú deti aj obyvatelia a obyvateľky z okolia radi*y tráviť čas. 🏓

📌 Motív umeleckého diela na Tbiliskej ulici je špeciálnym hlavne tým, že jeho návrh na workshope vytvorili samotné deti. Tie navrhli dizajn a farebnosť lodičiek, ktoré podľa detských námetov umelec Oto Hudec prekreslil na asfalt. V priestore pred školou sme obmedzili parkovanie a doplnili zeleň, pribudnú tu aj lavičky. Priamo pred vchodom do školy vznikol vyvýšený priechod spomaľujúci automobilovú dopravu.

📌 Na križovatke ulíc Mýtna a Vazovova okrem novej plochy pre chodcov a chodkyne s asfalt artom pribudol ďalší priechod pre chodcov. V lokalite vznikli zóny na vysadenie detí z áut, pribudli tiež cyklopruhy. Po úprave je križovatka prehľadnejšia, autá v nej jazdia pomalšie, čím sa zvýšila bezpečnosť ľudí pohybujúcich sa peši. V októbri dôjde aj k zmene dopravného režimu na križovatke Vazovovej ulice a Radlinského.

✅ Všetky tieto zmeny sú súčasťou taktického urbanizmu. Pod taktický urbanizmus patria akékoľvek jednoduché zásahy vo verejnom priestore s cieľom dosiahnuť upokojenie dopravy a zvýšiť pobytovosť priestoru. Ak sa tieto dočasné úpravy ulíc či križovatiek osvedčia, dochádza k realizácii trvalých úprav. Podobné zmeny práve realizujeme tiež pred ZŠ Mudroňova.

📸 Fotografie z dronu Martin Grajciar @manofactory; ostatné Veronika Gežík


Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *