Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🛹 Podmostie ožilo, otvorili sme Skatepark Janka Kráľa.

🛸 Tento priestor mal vždy obrovský potenciál. Most ho kryje pred dažďom, je v centre mesta a navyše je tu vďaka svietidlám v mostovke vidieť aj po západe slnka. Navyše je odtiaľ skvelý výhľad na hrad. Donedávna však bolo toto miesto hluché a nevyužité, čiastočne obklopené múrom, za ktorým nebolo nič. Jednoducho betón, len tak, a za ním prázdny priestor. Podmostie mierne ožilo v roku 2022 vďaka Cvičku. Bohužiaľ, prasknuté potrubie pod povrchom Cvička spôsobilo, že podmostie opäť spustlo. Opraviť to nebolo jednoduché, ďakujeme za trpezlivosť pri týchto prácach, ktoré si vyžiadali nepohodlné obmedzenia pre cyklistov a peších.

💛 Oddnes je podmostie opäť živé. Otvorili sme tu jeden z najväčších skateparkov (a určite najväčší krytý) na Slovensku, s názvom Skatepark Janka Kráľa. Navrhnutý je tak, aby využíval konštrukciu mosta, mostný svah aj piliere. Jeden z pilierov skatepark delí na dve funkčné zóny – tá pri Cvičku je viac “street” pre pokročilejších, pri svahu je voľnejšia “plaza”. Veľmi sa teším aj z pobytových schodov na svahu mosta.

🛴 Skatepark Janka Kráľa je pre všetkých. Pre skaterov, pre kolobežky, pre BMX, pre ľudí. Rovnako, ako aj Sad Janka Kráľa. Dúfame, že toto miesto bude plné pohybu a pri prechádzke sa tu, namiesto rýchleho prebehnutia, zastavíte a poobzeráte. Bude to miesto stretávania sa rôznych komunít. Bude to ďalšie Živé miesto: https://mib.sk/zive-miesta .

Pozor, dnešné otváranie ešte nekončí, zastavte sa tu do 22:00! A otvorenie skateparku je len začiatok nášho spoločného Otváraniobrania – séria otvorení ďalších nových Živých miest. Pokračujeme v sobotu, 1. júna, v parku Dunajská 🎉🍭 Otvárame Park Dunajská

Skatepark vznikol aj vďaka iniciatíve viceprimátorky Lenka Antalova Plavuchova, príprave zadania Metropolitný inštitút Bratislavy , návrhu od U/U Studio a realizácie vďaka Bonidee skateparks.

📸 Marek Velček

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *