Parkovanie v centre Starého Mesta bude po rokoch opäť prevádzkovať mesto. Takmer 17 rokov platili Staromešťanky, Staromešťania z…

Parkovanie v centre Starého Mesta bude po rokoch opäť prevádzkovať mesto. Takmer 17 rokov platili Staromešťanky, Staromešťania za parkovanie vo vlastnej mestskej časti súkromnej spoločnosti BPS PARK a.s..

Miesto toho, aby financie tiekli späť do rozpočtu Starého Mesta a Bratislavy, aby sa investovalo do našich ulíc, končili u súkromníka. Hlavné mesto preto v roku 2020 iniciovalo súdny spor a dnes už poznáme aj právny názor súdu vyjadrený v predbežnom právnom posúdení, že zmluvu hlavného mesta s BPS PARK považuje za neplatnú. Zmluvy BPS PARK a.s. s mestom a mestskou časťou sa týkajú približne 3000 parkovacích miest v Starom Meste.

Približne 3600 parkovacích miest v centre mesta sa stane od augusta súčasťou novej centrálnej zóny regulovaného parkovania PAAS Centrum – Panenská, SM0. Táto nová zóna bude ohraničená nábrežím a ulicami Palisády, Dostojevského radom a Ulicou 29. augusta.

Po novom budú v zóne platiť jednotné pravidlá systému PAAS, ktorý platí už v 5 mestských častiach a postupne sa bude rozširovať ako jednotný systém aj inde v Bratislave.

O presnom termíne zaradenia zóny do systému regulovaného parkovania PAAS budeme samozrejme informovať v dostatočnom časovom predstihu pred spustením zóny. Príjmy z regulácie parkovania, ktoré boli dlhé roky príjmom súkromnej spoločnosti, tak po novom pôjdu do rozpočtu mesta a mestskej časti a všetky budú investované späť do našich ulíc pre potreby obyvateľov.

Mnohí rezidenti vedia, ako dlhodobo náročná a komplikovaná bola situácia s parkovaním v okolí historického centra. BPS nechránila rezidentov dostatočne. Pravidlá zóny SM0 budú konečne v rukách mesta a mestskej časti. Umožní nám to flexibilne reagovať na potreby našich obyvateliek a obyvateľov. Veríme, že v naozaj úzkej kooperácii Starého Mesta s mestom bude parkovanie pre rezidentov po toľkých rokoch bezproblémové a rozumne nastavené. Nielen cez pracovné dni a nielen do večerných hodín, ale podľa reálnej vyťaženosti ulíc a potrieb jej rezidentov.

Naše tímy vo dne v noci pracujú na tom, aby bol prechod na PAAS skutočne hladký a bez väčších komplikácií. Všetky potrebné informácie, termíny a návody nájdete čoskoro vo vašich schránkach, v Staromestských novinách, ale aj na webe parkovacieho asistenta paas.sk. Pravidelne budeme dopĺňať odpovede na vaše časté otázky.

K dispozícii vám budú aj 4 klientské miesta PAAS, kde vybavíte všetky náležitosti vrátane kompenzácie alikvótnej čiastky za nevyčerpané obdobie vašej BPS karty. Jedno z klientských miest nájdete aj u nás na staromestskom úrade. S ochotnými vyškolenými pracovníčkami tu bude pre vás 5 dní v týždni.

Parkovacia politika je potrebným nástrojom, v ktorý na Starom Meste úprimne veríme. Prináša jasné pravidlá a lepšie parkovanie pre rezidentov.

Na poslednom staromestskom zastupiteľstve schválili poslanci všetkých 7 zón, ktoré by mali v našej mestskej časti postupne vzniknúť. Zóna SM1 – Hlavná stanica – Blumentál funguje od minulého roka, od rezidentov dostávame pozitívne spätné väzby a ich každodenné parkovanie sa výrazne zlepšilo. Vďaka SM1 máme ako mestská časť cenné skúsenosti, z ktorých budeme ťažiť aj pri regulácii novej zóny SM0.

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *