ODPOČÍVAJTE V POKOJI, PANI MARTINA LUBYOVÁ 😟 Je nám nesmierne ľúto, že iba s odstupom niekoľkých hodín zdieľame ďalšiu smutnú sp…

ODPOČÍVAJTE V POKOJI, PANI MARTINA LUBYOVÁ 😟
Je nám nesmierne ľúto, že iba s odstupom niekoľkých hodín zdieľame ďalšiu smutnú správu. 🖤

Vo veku 56 rokov dnes zomrela akademička, vedkyňa a bývalá ministerka školstva, Dúbravčanka Martina Lubyová. Verejnosť ju spoznala pred vyše šiestimi rokmi, keď nastúpila v septembri 2017 na pozíciu ministerky školstva.
V roku 2019 otvorila ako ministerka školstva školský rok aj u nás – na ZŠ Beňovského, ktorú sama navštevovala.

Martina Lubyová bola členkou – akademičkou Európskej akadémie vied a umení. Počas svojej bohatej profesionálnej kariéry pracovala aj ako vedecko-výskumná pracovníčka Prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) Bratislava či právna poradkyňa Ministerstva financií SR. Desať rokov pracovala pre Medzinárodnú organizáciu práce. Od roku 2013 riadila Prognostický ústav Slovenskej akadémie vied. Neskôr pôsobila ako šéfka rezortu školstva a tiež v predsedníctve SAV. Venovala sa i pedagogickej a publikačnej činnosti.

Česť jej pamiatke a úprimnú sústrasť pozostalým. 🕯️

Autor správy, foto a správu publikoval Dúbravka – mestská časť Bratislavy on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *