Mrazivé dni nekončia a podchladených ľudí pribúda. Viete, ako pomôcť v kritickej situácii? – Mestská polícia Bratislava

Zimné obdobie predstavuje každoročne riziko pre tých, ktorí stratili svoj domov alebo sa nachádzajú v krízovej situácii, ktorá ich doviedla k životu v uliciach Bratislavy. Viete, ako pomôcť ľuďom v kritickej situácii? ⬇️⬇️⬇️

🔵 Mestská polícia Bratislava v spolupráci s hlavným mestom a občianskymi a mimovládnymi organizáciami pomáha ľuďom, ktorých osud doviedol na ulicu.
🔵 V Bratislave žije bez tepla domova niekoľko tisíc ľudí, ktorí počas zimy čelia tým najhorším podmienkam. Mnohí z nich trpia zhoršeným zdravotným stavom a teploty hlboko pod nulou pre nich môžu znamenať až ohrozenie života.
🔵 Túto zimu sme už zachraňovali napríklad muža, ktorý neštastne spadol do Štrkoveckého jazera, alebo sme poskytovali pomoc podchladenému pánovi, ktorého sme našli na Poľnohospodárskej ulici.
🔵 V článku vám prinášame pár rád, ako aj vy môžete jednoducho pomôcť, keď nájdete človeka v ohrození života.
🔵 Priblížime vám aj základne príznaky podchladenia.
🔴 Nezabúdajte, vždy sa radšej obráťte na mestskú políciu prostredníctvom linky 📞159 alebo rýchlu zdravotnú pomoc na bezplatnom čísle 📞155.


Zimné obdobie predstavuje každoročne riziko pre tých, ktorí stratili svoj domov alebo sa nachádzajú v krízovej situácii, ktorá ich doviedla k životu v uliciach Bratislavy. Nebuďme k osudom druhých ľahostajní, aj malá pomoc dokáže zachrániť život. Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *