MINISTERSTVO VNÚTRA AKTÍVNE BOJUJE PROTI HYBRIDNÝM HROZBÁM AJ NA EURÓPSKEJ ÚROVNI Roman Mikulec – minister vnútra SR dnes rokov…

MINISTERSTVO VNÚTRA AKTÍVNE BOJUJE PROTI HYBRIDNÝM HROZBÁM AJ NA EURÓPSKEJ ÚROVNI

Roman Mikulec – minister vnútra SR dnes rokoval s riaditeľkou Európskeho centra výnimočnosti pre boj proti hybridným hrozbám Tejlou Helenou Tiilikanen. Ide o jej prvú návštevu Slovenska, počas ktorej sa stretáva s viacerými členmi vládneho kabinetu.

Obaja sa na stretnutí zhodli, že boj s rôznymi prejavmi hybridných hrozieb vrátane dezinformácií je nesmierne potrebný tak na vnútroštátnej, ako aj medzinárodnej úrovni.

Obaja sa rovnako zhodli, že v čase ruskej agresie na Ukrajine je veľmi dôležité verejnosti poskytovať pravdivé informácie a korigovať nepravdy. Šéf rezortu vnútra vyzdvihol aj prácu kolegov z Prezídia Policajného zboru, ktorý s hoaxami dlhodobo úspešne bojujú na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

💬 „V uplynulých dňoch sme na tejto stránke úspešne zachytili hoax o údajnom ničení vojenských hrobov v obci Ladomirová, ktorú šírilo ruské veľvyslanectvo a niektoré ruské médiá. Bola to dezinformácia na medzinárodnej úrovni, kolegovia odviedli výbornú prácu,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Pod Európske centrum výnimočnosti pre boj proti hybridným hrozbám patrí 31 krajín vrátane Slovenska. Na ministerstve vnútra je pod taktovkou Daniela Mila zriadené Centrum boja proti hybridným hrozbám, ktoré sa témam intenzívne venuje.

💬„Cieľom aktivít nášho centra je zvýšiť pripravenosť a odolnosť Slovenska voči rôznym formám hybridných hrozieb. Analyzujeme informačný priestor, legislatívu, štruktúry verejnej správy, spracovávame návrhy konkrétnych opatrení, pripravujeme školenia a simulácie. Vo všetkých týchto aktivitách je užitočné a žiadúce spolupracovať s jediným medzinárodným centrom zameraným na problematiku hybridných hrozieb.“

Šéfka európskeho centra sa zaujímala aj o aktuálne kroky rezortu vnútra v súvislosti s vojnou na Ukrajine a integrácie odídencov. Minister Roman Mikulec ju informoval o všetkých krokoch vrátane aktuálnych čísiel, o ktorých rezort denne informuje. Celkový počet dočasných útočísk udelených na Slovensku od 1. marca je 94 554.

Obaja sa tiež zhodli na tom, že veľmi pozorne treba sledovať migráciu, ktorá sa zvyšuje napríklad zo Sýrie. Faktom tiež je, že pre mnohých je Slovensko tranzitnou krajinou, nie cieľovou stanicou.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *