KURZ VEDENIA MALÝCH TAKTICKÝCH JEDNOTIEK POD ODBORNÝM DOHĽADOM BRITSKÝCH INŠTRUKTOROV 🇬🇧 🫡 Vďaka spolupráci našich ozbrojených …

KURZ VEDENIA MALÝCH TAKTICKÝCH JEDNOTIEK POD ODBORNÝM DOHĽADOM BRITSKÝCH INŠTRUKTOROV 🇬🇧

🫡 Vďaka spolupráci našich ozbrojených síl s aliančnými jednotkami mali profesionálni vojaci pozemných síl možnosť absolvovať odborný kurz zameraný na zvyšovanie kvalít a schopností veliteľov malých taktických jednotiek pod vedením skúsených britských inštruktorov.

🪖 Na posádke v Nitre a výcvikovom priestore Turecký vrch sa vojaci z mechanizovaných práporov z Martina, Michaloviec a Nitry zdokonaľovali vo vodcovstve, plánovaní, ako aj príprave a riadeniu jednotiek. Kurz bol následne zavŕšený komplexnou útočnou operáciou od jej plánovania, prípravy až po jej vykonanie.

🤝🏻 Veliteľ britského vojenského poradného a výcvikového tímu (BMATT) podplukovník Morris zároveň po ukončení kurzu ocenil jeho troch najlepších absolventov – nadporučíka Teodora Szabóa, rotného Michala Myšiaka a čatára Matúša Šebáňa.

🎞️ @Ozbrojené Sily SR pri tejto príležitosti pre vás pripravili krátky film plný exkluzívnych záberov priamo z cvičenia, v ktorom vám britský inštruktor predstaví obsah tejto odbornej prípravy.

#ossr #vojak #kurz #jclc #bmatt

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *