KRÍZOVÉ RIADENIE A CIVILNÁ OCHRANA PREJDÚ ZMENAMI Zásadnú zmenu konceptu krízového riadenia avizoval minister vnútra Matúš Šuta…

KRÍZOVÉ RIADENIE A CIVILNÁ OCHRANA PREJDÚ ZMENAMI

Zásadnú zmenu konceptu krízového riadenia avizoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok začiatkom novembra počas pracovnej cesty v Ďapalovciach v Prešovskom kraji, ktoré bolo centrom nedávneho zemetrasenia.

📍 Podľa ministra vnútra musí štát začať v krízových situáciách postupovať proaktívne, keďže podľa neho v súčasnosti sú len samosprávy jediným funkčným celkom schopným postarať sa o ľudí.

📍 Nové pravidlá by mali okrem iného minimalizovať byrokraciu pri postupoch počas krízových situácií.

📍 Vzhľadom na prípravu nových pravidiel krízového riadenia a civilnej ochrany obyvateľstva dnes vláda na návrh ministra vnútra zrušila ministerstvu vnútra úlohu vypracovať Akčný plán Koncepcie organizácie a rozvoja civilnej ochrany a krízového riadenia v SR do roku 2027. O jeho príprave rozhodla predchádzajúca vláda v marci 2022.

ℹ Viac:
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=ministerstvo-vnutra-pracuje-na-zasadnych-zmenach-krizoveho-riadenia

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *