Cez víkend by mali Bratislavu zasiahnuť výdatné snehové prehánky❄. ⬇⬇⬇ 🔵 Mestské policajtky a policajti sú počas nasledujúcich…

Cez víkend by mali Bratislavu zasiahnuť výdatné snehové prehánky❄. ⬇⬇⬇

🔵 Mestské policajtky a policajti sú počas nasledujúcich dní pripravení spolupracovať s pracovníkmi zimnej údržby a pomáhať im zabezpečiť prejazdnosť pre odhŕňacie vozidlá a ťažké mechanizmy.
🔵 V prípade nezjazdnosti niektorých ciest sme pripravení usmerňovať vodičov a šoférky, taktiež pomáhame s monitorovaním lokalít, kde je predpoklad, že môže dôjsť k ohrozeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.
🔴 Meteorológovia vopred varujú, že v najbližších dňoch je potrebné sa pripraviť v hlavnom meste na husté sneženie. Snehové prehánky by mali na svojej intenzite nabrať v noci zo soboty na nedeľu a pokračovať až do budúceho týždňa.
🔴 Pri pohybe po meste, či už na pešo alebo osobnou dopravou, vyzývame k mimoriadnemu zvýšeniu opatrnosti. Ťažký a mokrý sneh už veľakrát zapríčinil napríklad pád konárov stromov či poškodenie elektrického vedenia. Opatrnejší buďte aj v na cestách. Rýchlosť prispôsobte aktuálnym poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a vašim schopnostiam. Počas jazdy nezabúdajte na predvídavosť.
🟢 Hlavné mesto má v pohotovosti desiatky sypačov s pluhom a aj viac ako stovku ručných pracovníkov. K dispozícii je aj nonstop dispečing zimnej pohotovosti. Bližšie informácie nájdete na FB stránke Komunálny podnik Bratislavy.
🟢 Na čísle +421 2 5935 6777 alebo na e-mailovej adrese zima@bratislava.sk môžete pracovníkov zimnej údržby informovať o miestach, na ktorých je potrebné odhrnúť cestu, posypať zľadovatený chodník či nahlásiť akúkoľvek inú situáciu, ktorá si vyžaduje ich pomoc.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *