Biomateriály a zelené budovy – čo prináša výskum v stavebníctve? Viac sa dozviete od nášho kolegu Jakuba Čurpeka z Katedry mater…

Biomateriály a zelené budovy – čo prináša výskum v stavebníctve? Viac sa dozviete od nášho kolegu Jakuba Čurpeka z Katedry materiálového inžinierstva a fyziky na konferencii Žijem vedu naživo 21. decembra 2023.
Viac informácií v príspevku 👇


🏡 Biomateriály a zelené budovy – čo prináša výskum v stavebníctve?

Prezradí Jakub Čurpek, ktorý uzatvára predstavovanie našich rečníkov a rečníčok na konferencii Žijem vedu naživo 21. decembra 2023.

Jakub pôsobí ako výskumný pracovník na Fakulte stavební VUT Brno a na Ústave stavebníctva a architektúry SAV. Aktívne sa venuje vedeckopedagogickej činnosti na Stavebnej fakulte STU v Bratislave, kde v roku 2019 získal doktorát v odbore Pozemné stavby.

Absolvoval výskumné a študijné pobyty na Technickej univerzite v Drážďanoch, HafenCity University v Hamburgu – Nemecko, a Katolíckej univerzite v Leuven – Belgicko.

V rámci svojej vedeckej práce sa zameriava na tvorbu novodobých obvodových plášťov budov využívajúcich aktívne stavebné materiály a obnoviteľné zdroje energie. Spolu s kolegami sa snaží účinnosť jednotlivých komponentov overiť experimentálne prostredníctvom testovacích buniek v reálnych klimatických podmienkach, ako aj numericky pomocou simulačných metód.

Chcete sa s Jakubom porozprávať nielen o výskume v stavebníctve?
📅 Príďte 21. decembra na PrifUK v Bratislave!

Registrujte sa už teraz 👇
https://forms.gle/KdNRatSq9cYEo2hg8

Viac o konferencii: https://www.zijemvedu.sk/event/zvn2023

Konferenciu slovenských vedkýň a vedcov organizujeme v spolupráci s NextStep Science.

Za podporu ďakujeme Nadácii ESET, BTS group, slido, Solved a Prírodovedecká fakulta UK.

Stavebná fakulta STU v Bratislave
Ústav stavebníctva a architektúry SAV

#zvn2023 #networking #slovakscience #spoznajmesa #vyskum #science #technology #research #biomaterials #biomaterialy #sustainability #greenarchitecture #renewablematerials #Renewables #RenewableFuture #architektura #stavebnictvo
Autor správy, foto a správu publikoval Stavebná fakulta STU v Bratislave on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *