🧊❄️ PLÁN ZÁSAHU ZIMNEJ ÚDRŽBY Okrem výnimočného kalamitného sneženia sú bežnejšiou realitou v Bratislave skôr hraničnejšie situá…

🧊❄️ PLÁN ZÁSAHU ZIMNEJ ÚDRŽBY
Okrem výnimočného kalamitného sneženia sú bežnejšiou realitou v Bratislave skôr hraničnejšie situácie, kde sa môže tvoriť námraza a z predpovedaných zrážok sa môže, ale nemusí tvoriť vrstva snehu. Včasná príprava a preventívne zásahy zimnej údržby sú ale aj v týchto situáciách mimoriadne dôležité. Bratislavu počas dnešnej noci a zajtra podľa predpovede počasia čakajú teploty okolo nuly a zrážky, ktoré sa nad ránom môžu premeniť na sneženie. Teplota okolo nuly znamená, že sa môže ale nemusí tvoriť ľad a rovnako, že sneh sa na cestách môže ale nemusí držať. Treba však byť pripravený na to najhoršie – mestský dispečing má preto pripravený komplexný, celomestský plán zásahu, vrátane preventívnych posypov ešte pred samotným snežením, ktorý ale bude podľa aktuálnych podmienok prispôsobovať. To znamená, že napríklad ak sa teplota bude držať tesne nad nulou, budú zásahy operatívne redukovať a sústrediť sa na kopcovité úseky a mosty, kde je väčšie riziko námrazy.

✅ stav budeme počas celého večera a noci monitorovať, dispečeri budú pokyny priebežne upravovať podľa meniacej sa situácie. V prípade potreby budú posypy prebiehať operatívne na úsekoch, kde je najväčšie riziko námrazy.

✅ zajtra od 7:00 je predpokladaný celomestský posyp, po tomto čase sa totiž môže dážď meniť na sneh. Všetky cesty a chodníky budeme ošetrovať postupne podľa priority.

Prioritou zimnej údržby nie je a ani nemôže byť suchý povrch komunikácií počas výdatného sneženia, ale udržiavanie zjazdnosti ciest, zlepšovanie schodnosti chodníkov a čo najrýchlejšie odhrnutie chodníkov po ukončení sneženia. Robíme všetko preto, aby komunikácie boli v rámci možností čo najbezpečnejšie a dopady nepriaznivého počasia na fungovanie mesta čo najmiernejšie.

ℹ️ Ako funguje zimná údržba na komunikáciách v správe mesta a aké vylepšenia sme zaviedli tento rok sa dozviete na http://odhrnieme.to

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *