­čÜÖ PAAS z├│na Centrum – Panensk├í: Odpovede na va┼íe naj─Źastej┼íie ot├ízky ­čĺČ V auguste 2023 bude z├│na Star├ę Mesto Centrum ÔÇô Panensk├í …

­čÜÖ PAAS z├│na Centrum – Panensk├í: Odpovede na va┼íe naj─Źastej┼íie ot├ízky ­čĺČ

V auguste 2023 bude z├│na Star├ę Mesto Centrum ÔÇô Panensk├í zaraden├í do syst├ęmu regulovan├ęho parkovania PAAS. To znamen├í, ┼że parkovanie tu bude prev├ídzkova┼ą mesto Bratislava pod─ża jednotn├Żch pravidiel regul├ície parkovania schv├ílen├Żch mestsk├Żm zastupite─żstvom v roku 2019. Nadvia┼żeme tak na z├│nu SM1, kde je u┼ż spusten├Ż syst├ęm regulovan├ęho parkovania PAAS od m├íja 2022.

­čů┐´ŞĆ Som rezident z├│ny a aktu├ílne m├ím zak├║pen├║ rezidentsk├║ kartu BPS PARK a.s.

Plat├ş, ┼że rezidentsk├ę karty BPS PARK a.s. str├ícaj├║ platnos┼ą momentom spustenia z├│ny PAAS, ktor├ę je pl├ínovan├ę v auguste, presn├Ż term├şn budeme komunikova┼ą vopred. Ak v┼íak Va┼ía rezidentsk├í karta BPS PARK a.s. plat├ş dlh┼íie ako do augusta 2023, mestsk├í ─Źas┼ą pripravuje kompenzovanie alikv├│tnej ─Źiastky za nevy─Źerpan├ę obdobie pre karty vydan├ę do 31.7.2023. O presnom postupe kompenz├ície a podmienkach budeme informova┼ą.

­čů┐´ŞĆ Som rezident z├│ny a aktu├ílne m├ím zak├║pen├║ rezidentsk├║ parkovaciu n├ílepku mestskej ─Źasti Star├ę Mesto

Rovnako plat├ş, ┼że po spusten├ş PAAS (v auguste), bud├║ m├┤c┼ą rezidenti v z├│ne parkova┼ą len s platnou parkovacou kartou PAAS, ktor├║ si budete m├┤c┼ą zak├║pi┼ą v priebehu leta.

Ak v s├║─Źasnosti parkujete na uliciach, ktor├ę reguluje mestsk├í ─Źas┼ą Star├ę Mesto (napr├şklad Panensk├í) a m├íte zak├║pen├║ parkovaciu n├ílepku mestskej ─Źasti, m├┤┼żete si ju ponecha┼ą a parkova┼ą v ─Źastiach mesta, ktor├ę zatia─ż nebud├║ regulovan├ę v syst├ęme regulovan├ęho parkovania PAAS a bude na nich na─Ćalej plati┼ą regul├ícia mestskej ─Źasti do doby, k├Żm neprejd├║ pod celomestsk├║ regul├íciu PAAS. Ak Va┼ía rezidentsk├í parkovacia n├ílepka mestskej ─Źasti plat├ş dlh┼íie ako do augusta 2023 a nebudete ju chcie┼ą vyu┼ż├şva┼ą po spusten├ş z├│ny PAAS, mestsk├í ─Źas┼ą pripravuje kompenzovanie alikv├│tnej ─Źiastky za nevy─Źerpan├ę obdobie.

­čů┐´ŞĆ M├ím vyhraden├ę parkovacie miesto na z├íklade zmluvy so spolo─Źnos┼ąou BPS PARK a.s.

Ak m├íte vyhraden├ę parkovacie miesto na z├íklade zmluvy s BPS PARK a.s., bude potrebn├ę, aby ste pri┼íli na jedno z klientskych miest PAAS a nahl├ísili n├ím ho, aby mohlo vyhradenie pokra─Źova┼ą. Nov├ę zmluvy na vyhraden├ę parkovacie miesta s BPS PARK a.s. s d├ítumom uzavretia po 25.5.2023 nebudeme akceptova┼ą a parkovacie miesta budeme ÔÇô rovnako ako v in├Żch PAAS z├│nach ÔÇô vyhradzova┼ą u┼ż len pre ┼ĄZP osoby. O postupe aj term├şnoch budeme informova┼ą.

­čů┐´ŞĆ M├ím abonentsk├║ kartu na z├íklade zmluvy so spolo─Źnos┼ąou BPS PARK a.s.

Ak m├íte abonentsk├║ kartu na z├íklade zmluvy s BPS PARK a.s., bude potrebn├ę pr├şs┼ą na jedno z klientskych miest a nahl├ísi┼ą n├ím ju. Ak aktu├ílne nem├íte platn├║ abonentsk├║ kartu BPS PARK a.s., neodpor├║─Źame si kupova┼ą nov├║ po 25.5.2023, takto zak├║pen├ę karty nebudeme akceptova┼ą. O presnom postupe a term├şnoch nahlasovania kariet budeme informova┼ą.

­čů┐´ŞĆ Ako s├║ navrhnut├ę parkovacie z├│ny v Starom Meste?

Poslanci a poslankyne staromestsk├ęho zastupite─żstva schv├ílili 6 nov├Żch z├│n, spolu s u┼ż zaregulovaniu z├│nou Hlavn├í stanica – Blument├íl ich bude spolu sedem. Parkovacie z├│ny bud├║ rozdelen├ę nasledovne:

Z├│na ─Ź. 0 Centrum – Panensk├í – od augusta 2023
Z├│na ─Ź. 1 Hlavn├í stanica – Blument├íl – u┼ż funguj├║ca z├│na
Z├│na ─Ź. 2 Hrad ÔÇô Sokolov┼ła
Z├│na ─Ź. 3 Horsk├Ż park ÔÇô Kalv├íria
Z├│na ─Ź. 4 B├┤rik ÔÇô Patr├│nka
Z├│na ─Ź. 5 Lanfranconi ÔÇô Podhradie
Z├│ny ─Ź. 6 Nov├ę SND ÔÇô Chalupkova

Detailnú mapu zón nájdete na www.staremesto.sk/l/zonypaas

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Star├ę Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More V pr├şpade, ┼że ste na┼íli chybu v ─Źl├ínku alebo inform├íciu pros├şm informujte n├ís cez kontaktn├Ż formul├ír ─Äakujem.

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *