🔴 ZLUČUJEME NAŠE REZORTNÉ ORGANIZÁCIE DO VZDELÁVACEJ INŠTITÚCIE 💭 Pôdohospodárstvo je rýchlo sa vyvíjajúce a inovatívne odvetvi…

🔴 ZLUČUJEME NAŠE REZORTNÉ ORGANIZÁCIE DO VZDELÁVACEJ INŠTITÚCIE 💭

Pôdohospodárstvo je rýchlo sa vyvíjajúce a inovatívne odvetvie, ktoré prináša stále nové a šetrnejšie postupy pestovania plodín i lesov. 🌱🌲 Naše vedecké a vzdelávacie organizácie sú však v súčasnosti slabo prepojené, prenos informácií nie je digitalizovaný a k pôdohospodárom sa tak novinky dostávajú ťažkopádne.

Preto sme rozhodli spojiť sily 🤝 našich vzdelávacích inštitúcií Agroinštitút Nitra, štátny podnik a Agentúry pre rozvoj vidieka, ktorých zlúčením vznikne od januára budúceho roka nový 👉 Inštitút znalostného pôdohospodárstva a inovácií. 👈

💬 ,,V prvej fáze transformácie využijeme existujúce rezortné organizácie, ktoré sa venujú prenosu informácií, poradenstvu, vede, výskumu a implementácii inovácií v pôdohospodárstve a v ďalšej fáze prepojíme a posilníme ich systémy. Cieľom je, aby sa inovácie rýchlo preberali do praxe a zlepšila sa aj vzájomná komunikácia a informovanosť v území, napríklad medzi poľnohospodármi a lesníkmi. Novinkou bude zapojenie odborných škôl, teda praktická výučba študentov,“ spresnil minister Samuel Vlčan.

Nová inštitúcia bude hospodáriť s rozpočtom, ktorý bude predstavovať spoločný rozpočet Agroinštitútu ➕ ARVI a bude generovať aj vlastné zdroje, prípadne bude hospodáriť aj s ďalšími prostriedkami zo zdrojov EÚ.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *