🔳SPUSTILI SME VEREJNÚ KONZULTÁCIU VZDELÁVACÍCH ŠTANDARDOV NOVÉHO ŠTÁTNEHO VZDELÁVACIEHO PROGRAMU 🔳 ℹ️ Ak ste učiteľ, odborník v…

🔳SPUSTILI SME VEREJNÚ KONZULTÁCIU VZDELÁVACÍCH ŠTANDARDOV NOVÉHO ŠTÁTNEHO VZDELÁVACIEHO PROGRAMU 🔳

ℹ️ Ak ste učiteľ, odborník v oblasti vzdelávania, či rodič, môžete sa zapojiť do konzultácie vzdelávacích štandardov. Tie sú súčasťou kurikulárnych zmien, ktoré čakajú vzdelávanie na základných školách od roku 2026.
ℹ️ Tvorba nového štátneho vzdelávacieho programu je náročný a dlhý proces, ktorý má školám otvoriť dvere, aby vedeli učiť moderne a s ohľadom na potreby každého žiaka či žiačky. Cieľom zmien, ktoré ministerstvo pripravuje, je najmä posilniť rozvoj myslenia a hodnotového sveta žiakov.
🌐Verejná konzultácia je realizovaná elektronicky od pondelka 6. februára do pondelka 20. februára a je dostupná na webstránke https://verejnakonzultacia.vzdelavanie21.sk/
Nový štátny vzdelávací program bude schválený rezortom školstva na konci marca.
📅Od septembra bude prvých 30 základných škôl vzdelávať svojich prvákov a prváčky podľa nového kurikula.
📩V nasledujúcich týždňoch zverejníme výzvu pre základné školy, ktoré budú mať záujem zapojiť sa do postupného zavádzania nového štátneho vzdelávacieho programu.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *