🏛️ TEŠÍ NÁS VÁŠ NÁVRAT DO MÚZEÍ Pandémia ovplyvnila kultúrny sektor a výrazne znížila návštevnosť múzeí a ostatných kultúrnych …

🏛️ TEŠÍ NÁS VÁŠ NÁVRAT DO MÚZEÍ

Pandémia ovplyvnila kultúrny sektor a výrazne znížila návštevnosť múzeí a ostatných kultúrnych inštitúcií. Netrvalo však dlho a návštevníci a návštevníčky sa začali vracať za kultúrou a umením.

👍 Prílivu sa teší aj Slovenské národné múzeum s jeho 18 špecializovanými múzeami. Prílivu sa teší aj Slovenské národné múzeum s jeho 18 špecializovanými múzeami.

📈 Kým v prvom polroku 2021, pod vplyvom silnej pandémie zaznamenali múzeá SNM spolu iba 95 151 návštevníkov, v období január až jún 2022, napriek tomu, že opatrenia väčšiu časť tohto obdobia pretrvávali, bol nárast až na 365 299 návštevníkov.

❓ Hádanka pre vás: Viete si tipnúť, ktoré zo špecializovaných múzeí SNM bolo v prvom polroku tohto roka najnavštevovanejšie?

a.) Prírodovedné múzeum
b.) Múzeum Bojnice
c.) Múzeum Červený Kameň

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook V prípade, že ste našli chybu prosím informujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *