🎉 Dnes sme spustili novú webovú stránku mesta Bratislava 👉 www.bratislava.sk Doterajšia stránka bola už jednoducho užívateľsky…

🎉 Dnes sme spustili novú webovú stránku mesta Bratislava 👉 www.bratislava.sk

Doterajšia stránka bola už jednoducho užívateľsky nepríjemná a narazila na svoj technologický limit. Používateľský prieskum k digitálnym službám mesta v 2020 potvrdil zásadné problémy pri používaní webu bratislava.sk: nefungovalo vyhľadávanie, nevhodná mapa stránky, neprístupnosť, návštevník stránky sa ťažko orientoval v obsahu a úplne absentovala cudzojazyčná verzia, aspoň v anglickom jazyku. Navyše, na pôvodnom webe, ktorý vytvoril externý dodávateľ v roku 2018, musel všetky zásadnejšie úpravy naďalej vykonávať externý dodávateľ, čo znamenalo menšiu flexibilitu a ďalšie výdavky.

Preto náš skvelý tím inovácií a digitálnych služieb na magistráte vytvoril nový web, ktorého ďalší rozvoj budeme mať plne v našich rukách. Hlavným cieľom bolo vytvoriť web s dôrazom na jednoduchosť používania, funkčné vyhľadávanie a zároveň ho pripraviť na integráciu elektronických služieb, aby sa stali prirodzenou súčasťou webovej stránky.

✅ Web sa momentálne skladá z 359 podstránok v jednom jazyku
✅ Počas prípravy boli jednotlivé prvky webu overované a testované s rôznymi skupinami obyvateliek a obyvateľov nášho mesta
✅ Nová stránka má plnohodnotnú jazykovú mutáciu v anglickom jazyku.
✅ Dizajn bol vyvíjaný s ohľadom na najnovšie štandardy uživateľsky príjemných a jednoduchých digitálnych riešení
✅ Vznikli technologické riešenia, ktoré sú plne vo vlastníctve mesta, postavené na otvorených technológiách a umožňujú ďalší rozvoj.

Čo hovoríte na novú stránku Bratislavy? Snažili sme sa, aby k spusteniu bolo na novom webe všetko na poriadku, je ale prirodzené že pri takomto rozsiahlom webe sa môžu vyskytnúť aj chyby, ktoré budeme priebežne naprávať. Budeme vám vďační za akúkoľvek spätnú väzbu, alebo nahlásenie prípadných chýb na info@bratislava.sk.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *