­čÄë­čÄŐ DOSTALI SME ZELEN├Ü OD EUR├ôPSKEJ KOMISIE ­čÄë­čÄŐ Dlh├ę mesiace n├íro─Źn├Żch pr├şprav a intenz├şvnych rokovan├ş priniesli ovocie. Eur├│pska…

­čÄë­čÄŐ DOSTALI SME ZELEN├Ü OD EUR├ôPSKEJ KOMISIE ­čÄë­čÄŐ

Dlh├ę mesiace n├íro─Źn├Żch pr├şprav a intenz├şvnych rokovan├ş priniesli ovocie. Eur├│pska komisia dnes schv├ílila fin├ílnu podobu Strategick├ęho pl├ínu Spolo─Źnej po─żnohospod├írskej politiky na nasleduj├║ce eurofondov├ę obdobie. ­čĹĆ­čĹĆ Pre slovensk├Żch p├┤dohospod├írov, rozvoj vidieka i ┼ít├ítnu spr├ívu sa Strategick├Ż pl├ín stane k─ż├║─Źov├Żm ,,manu├ílomÔÇť na najbli┼ż┼íie roky.

­čŚĘ ,,Na Strategickom pl├íne tvrdo pracovali kolegovia z ministerstva a z├ístupcovia po─żnohospod├írskej a potravin├írskej samospr├ívy uplynul├Ż takmer rok a pol, za ─Źo sa im chcem v mene cel├ęho agrorezortu po─Ćakova┼ą. Ide toti┼ż o najz├ísadnej┼í├ş dokument, na z├íklade ktor├ęho bud├║ po─żnohospod├íri, lesohospod├íri, potravin├íri ─Źi miestne ak─Źn├ę skupiny ─Źerpa┼ą eur├│pske zdroje a zdroje ┼ít├ítneho rozpo─Źtu v objeme viac ako 4 miliardy eur. Ke─Ć k tomu prir├ítame 1,25 miliardy vo forme ├║verov pre potravin├írov, ktor├ę m├┤┼że vygenerova┼ą 250-mili├│nov├í ┼ít├ítna z├íruka, ide v agrorezorte o objem financi├ş, ktor├Ż v hist├│rii nem├í obdobu. Som presved─Źen├Ż, ┼że ak sa n├ím podar├ş tieto prostriedky efekt├şvne investova┼ą, dok├í┼żeme postavi┼ą n├í┼í vidiek na nohy,ÔÇť uviedol minister Vl─Źan.

Autor správy a foto Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *