⛷️ PLÁN DNEŠNÉHO ZÁSAHU ZIMNEJ ÚDRŽBY Podľa predpovede počasia dnes v noci čaká Bratislavu výdatnejšie sneženie. Sypače preto vy…

⛷️ PLÁN DNEŠNÉHO ZÁSAHU ZIMNEJ ÚDRŽBY
Podľa predpovede počasia dnes v noci čaká Bratislavu výdatnejšie sneženie. Sypače preto vyrazia v noci dvakrát – o 21:00 na lokálny, preventívny posyp ciest v kopcovitých úsekoch a na mostoch, a o 3:30 ráno na celomestský likvidačný posyp ciest a chodníkov. O 1:00 ráno taktiež vyrazia ďalšie sypače na posyp ník, teda priestorov pred autobusovými zastávkami.

❄️ Zimu nepodceňujeme. Pripravujeme sa celý rok v snahe čo najviac zmierniť dopady poveternostných podmienok na chodníky, cesty, cyklotrasy a námestia. Počas výdatného sneženia však nie je reálne očakávať suché cesty a chodníky. Robíme ale všetko preto, aby tieto komunikácie boli v rámci možností čo najbezpečnejšie a dopady nepriaznivého počasia na fungovanie mesta čo najmiernejšie. V praxi to znamená preventívne ošetrenie povrchov pred snežením alebo poľadovicou, priebežné odhŕňanie a posyp ciest a chodníkov počas sneženia a následne, čo najrýchlejšie zabezpečenie zjazdnosti a schodnosti komunikácií v správe mesta po ukončení sneženia.

ℹ️ Viac informácií o zimnej údržbe nájdete na https://bratislava.sk/doprava-a-mapy/sprava-a-udrzba-komunikacii/zimna-udrzba

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *