☑️ Európa stojí pred výzvou energeticky efektívnej výstavby nových a renovácie existujúcich budov. Tá je však úzko prepojená a z…

☑️ Európa stojí pred výzvou energeticky efektívnej výstavby nových a renovácie existujúcich budov. Tá je však úzko prepojená a závislá od pripravenosti pracovníkov, ktorí sa podieľajú na jednotlivých stavebných činnostiach, ale aj tých, ktorí sa podieľajú na príprave projektovej dokumentácie, vrátane všetkých profesií. Projekt „SEEtheSkills – Sustainable EnErgy Skill in construction: Visible, Validated, Valuable“ je zameraný na zvyšovanie zručností v oboch uvedených oblastiach. Jeho cieľom je stimulovať dopyt po nových alebo zdokonalených zručnostiach v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a energetickej účinnosti v stavebníctve.
Na riešení sa podieľa 10 organizácií z 5 krajín Európy, medzi ktoré patrí aj Slovenská republika. Zástupcami Slovenska pri riešení projektu sú Stavebná fakulta STU – Slovenská technická univerzita v Bratislave a Slovenská komora stavebných inžinierov. Riešiteľmi projektu za našu fakultu sú kolegovia Tomáš Funtík a Ján Erdélyi.
Viac informácií nájdete na webe: www.svf.stuba.sk/9387


Autor správy, foto a správu publikoval Stavebná fakulta STU v Bratislave on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *